thumbnail text

У замку на Закарпатті тамплієри заховали свої скарби

Starts from   to  
Starts from   to  
Video player size:
Object code
Iframe code
Add link to the video
Ви захоплюєтеся історією? Любите зачитувалися середньовічними романами? Рекомендуємо на вікенд прокласти маршрут замками Закарпаття.

Загалом у цьому регіоні - 12 середньовічних замків. І хоча перші захисні укріплення тут почали зводити ще в бронзову добу, найбільш досконалі будови датуються 9-17 століттями. Чимало з них зараз напівзруйновані, однак є й відреставровані.

Почнемо з Середнянського замку. Саме тут самотня вежа зберігає таємниці своїх перших господарів - лицарів ордену тамплієрів. Кажуть, десь тут ще у 12-му столітті вони заховали свої багатства. Історія замку непроста: якось угорський король наказав зруйнувати усі укріплення, потім будова перейшла до рук монахів, власники постійно змінювались і під час численних австро-турецьких та австро-угорських війн. Та попри жалюгідний стан замку - це єдина будова Закарпаття, в якій збереглись риси романського стилю.

У значно кращому стані - Чинадіївський замок, який звели ще у 15-му столітті. Непривітний на вигляд будинок має багату історію: замок неодноразово перебудовували, а в роки Другої світової тут була в’язниця. Зараз Чинадіївський замок активно реставрують, на першому поверсі відкрили музей. Тут також діє мистецький центр. Пов’язана з цим місцем і любовна історія, саме тому інколи будівлю називають Замком Кохання.

Тепер вирушаємо у Мукачівський замок "Паланок". Це унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури.

Розміщений на горі вулканічного походження, замок овіяний легендами і бойовою славою. Власники замку змінювалися часто, однак більшість з них постійно розбудовували та укріплювали його. Приміром, у 16-му столітті в системі замку було 14 веж, зверху - великий палац. Сьогодні тут можна побачити старовинні двори, а ще - галереї та експозиції історичного музею.

Від Києва до Чинадієва, звідки пропонуємо розпочати екскурсію замками - 770 км, зі Львова 220 км. З Донецька потрібно подолати - майже 1 400 км, з Одеси - близько тисячі.

Дорога Київ - Рівне - Львів щойно побудована, зі Львова треба їхати на Стрий і звідти на Мукачево. На дорогу з Києва та назад повнопривідний та потужний Subaru Forester витратив близько 130 літрів бензину Pulls від АЗК ОККО.

В Закарпатті майже у кожному населеному пункті - Чинадієво, Берегово - достатньо закладів харчування та готелів. Обов’язково пообідайте в одній із місцевих колиб - тут можна сповна насолодитися місцевою кухнею.

Мандруйте рідною країною разом з ОККО та Subaru Ukraine. І відкривайте для себе унікальні куточки України.

0 comments

Login with social networks to submit your videos.